Sivas Hakkında

Sivas Hakkında

Güzel İlimiz Sivas, her geçen kalkınma süreçlerini hızlandırarak yıldızını parlatmaktadır. Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. 2.800 kilometrekare yüzölçümü ve 1.285 metre rakımı olan kentimizdir. İç Anadolu’nun doğu kısmında yer almaktadır. Sivas son derece önemli tarihi özellikleri olan bir şehirdir. Yüzyıllarca son derece önemli olan tarihi İpek Yolu güzergâhlarında ve önemli durak noktalarından biridir. Ayrıca, yine tarihi anlamda son derece önemli olan Tarihi Kral Yolu da bu kent üzerinden geçmektedir. Ülkemizin yüzölçümü açısından en büyük ikinci olan Sivas sınırları içinde yaklaşık olarak 800.000 insan yaşamaktadır. Sivas İnsanı mert ve kentini seven özellikler taşımaktadır. Yardımsever ve misafirperver özellikleri ile dikkat çekmektedir.


Sivas tarihi özellikleri bakımından birçok nitelik içerdiğinden, birçok tarihi yapı da kent sınırları içinde bulunmaktadır. Mimari eserlerin yanında, kentin önemli doğal güzellikleri de bulunmaktadır. Divriği Ulu Camii, Şifaiye Medresesi, Çift minareli medrese, Buruciye Medresesi, görülmesi gereken tarihi mimari yapılar arasındadır. Kaplıcaları ve şifalı suları ile öne çıkan bir kent olduğundan, kaplıca turizmi konusunda da dikkate değer özellikleri taşımaktadır. Sivas karasal iklime sahiptir ve iklimin tipik özelliklerini taşımaktadır. Yükseltisinin fazla olması da soğuk havaların sık yaşanmasını sağlar. Yükselti özellikleri, komşu illere nazaran oldukça farklı, kendine özgü bir iklim gelişmesine sebebiyet vermektedir. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yazları ise sıcak ve kurak bir iklim seyretmektedir.


Sivas için en uygun aylar yaz aylarıdır ve bu aylar içinde şehri rahatça gezmek mümkündür. Kar sevenler için ise kış aylarında, şehrin beyazlar içinde son derece estetik göründüğünü belirtelim. Şehir içi trafik, uygun rakamlarla, otobüs, minibüs ve taksi ile rahatlıkla sağlanabilir. Bir üniversite şehri olan Sivas, kafe ve restoranları ile nezih oturma mekânlarına sahiptir. İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesi şehrin en merkezi ili noktası olup bu civarda birçok eğlence ve dinlenme mekânı bulunmaktadır. Şehrin en dikkat çeken özelliklerinden birinin şifalı suları olduğunu belirtmiştik. Termal tesislerinin bulunması, termal turizmin gelişmesini sağlamaktadır. Son yılların en önemli projesi ise, Bilici Termal devremülk ve tatil köyü projesidir.


Tesis kapsamında, şehrin en lüks, ilk beş yıldızlı konaklama tesisi yapılmaktadır. Aynı zamanda en kapsamlı projesi olarak öne çıkmaktadır. İçinde çok sayıda aile odaları, evleri ve konferans salonu, restoranlar, eğlence merkezleri, havuz ve saunalar olan tesis şehrin yaşamına da önemli oranda dinamiklik katacaktır. Kısa zamanda tam olarak tamamlanacak olan proje hakkında bilgi almak için online katalogu inceleyebilirsiniz. Proje tanıtım ve reklam filmi de sitede izlenebilir. Bilgi almak için online olarak iletişim kurabilir, bürolarından ya da çağrı merkezinden her zaman iletişime geçebilirsiniz. Mutlaka bu önemli tesisi değerlendirmek ve avantajlarından yararlanmak gerekir. Kaliteli ve uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir.

Rezervasyon : +90 346 763 47 17